Modernizacja strony AMP (Accelerated Mobile Pages)

Accelerated Mobile Pages

Na początku sierpnia 2016 Google opublikowało informację dotyczącą technologii AMP (Accelerated Mobile Pages), czyli tzw. przyśpieszonych stron mobilnych. Technologia AMP jest projektem open source [->] i pozwala na bardzo szybkie wczytywanie stron na urządzeniach mobilnych oraz przy słabej jakości transmisji danych. Zatem jeżeli dany serwis WWW posiada wersję strony w technologii AMP to strona zostanie wczytana z pamięci podręcznej Google. Zatem dobrze zbudowana strona w oparciu o technologię AMP może pozytywnie wpłynąć na odczucia użytkownika odwiedzającego nasz serwis. Poprawnie zbudowana strona będzie się wyświetlała z takim oto znaczkiem:
Logo AMP (Accelerated Mobile Pages)

Dlaczego powinienem stworzyć wersję AMP dla mojej witryny?

Przedsiębiorca może zapytać, dlaczego tak ważne jest zmodernizowanie strony, aby była ona kompatybilna z technologia AMP? Odpowiedź jest prosta. Skoro Google wspiera aktywnie ten projekt to możemy się spodziewać, że strony wyposażone w tą technologię będą premiowane w wynikach wyszukiwania na smartfonach, dlatego im szybciej zmodernizujemy naszą stronę tym większa szansa, że użytkownicy smartfonów szukając jakiejś usługi lub produktu trafia właśnie na naszą stronę, a nie konkurencji. Jak możemy zauważyć w technologie tą są już wyposażone największe zagraniczne serwisy takie jak gazety New York Times, Washington Post, a na naszym krajowym podwórku technologie tę wdrożyła już Gazeta Prawna.

Bezpłatna wycena modernizacji strony AMP

Chcesz wyprzedzić konkurencję i wdrożyć technologię AMP na swoje stronie firmowej? Skontaktuj się z nami w celu bezpłatnej wyceny usługi. To także dobry moment, aby odświeżyć swoją szatę graficzną. Zapraszamy do kontaktu [->] z naszą agencją.